ՀԱՊՀ Վանաձորի մասնաճյուղի Ռոբոտատեխնիկայի լաբորատորիայում տեղի ունեցավ «Ռոբոտատեխնիկա և ալգորիթմական ծրագրավորում» դասընթացի վերջնարդյունքների ներկայացում։ Դասընթացավարը ՀԱՊՀ Վանաձորի մասնաճյուղի ուսանողական խորհրդի նախագահ Վարդան Շերմազանյանն էր, ով այդ ոլորտում ունի մեծ փորձ, որն իրականացնում է դասավանդման նորագույն մեթոդներով։
Ժամանակակից սարքավորումներով հագեցած Ռոբոտատեխնիկայի լաբորատորիայում աշակերտները 3 ամիս շարունակ ուսումնասիրել են Ռոբոտատեխնիկայի հիմունքները, ծրագրավորման տեխնոլոգիաները և թիմային աշխատանքի արդյունքում ստեղծել են իրենց ռոբոտները՝ Դոգին, Թրիքս Բոյը, Թաչին և Գիրո տանկը։ Աշակերտները ցուցադրեցին իրենց ռոբոտների կառուցվածքն ու գործառույթները։ Վերջիններս կարողացան և՛ տեսականորեն, և՛ գործնականում ներակայացնել իրենց պրոյեկտները։
Նմանօրինակ դասընթացների նպատակն է՝ նախագծումից մինչև արտադրանք, և հպարտորեն կարող ենք ասել, որ մեր աշակերտների մոտ դա հաջողվում է՝ ըստ իրենց գրանցած արդյունքների։
Այս ամենը հնարավորություն է տալիս աշակերտներին ընդլայնել տվյալ ոլորտի գիտելիքները, զարգացնել նրանց տեխնիկական և ստեղծարար հմտությունները։
Վերջում ՀԱՊՀ Վանաձորի մասնաճյուղի ավագ դպրոցի տնօրեն Լուսինե Սարգսյանը աշակերտներին հանձնեց հավաստագրեր՝ դասընթացը հաջողությամբ ավարտելու կապակցությամբ։