ՀԱՊՀ Վանաձորի մասնաճյուղում, STEM գիտելիքների խթանման նպատակով ստեղծված «Պոլիտեխնիկ. ստեղծարար միտք, հմուտ ձեռքեր» խմբակի շրջանակներում, շարունակվում են ուսանողների համար անվճար հիմունքներով կազմակերպվող դասընթացները, որոնք անցկացվում են ժամանակակից սարքավորումներով հագեցած Ռոբոտոտեխնիկայի և Ինժեներական լաբորատորիաներում։
Նպատակ ունենք արտալսարանային դասընթացների միջոցով ընդլայնել ուսանողների գիտելիքները, զարգացնել նրանց տեխնիկական և ստեղծարար հմտությունները։
Թեստավորման փուլն անցած ուսանողները վերջերս մասնակցել են Եռաչափ մոդելավորման դասընթացին, որը վարել է ՀԱՊՀ Վանաձորի մասնաճյուղի շրջանավարտ և աշխատակից Շավարշ Ոսկանյանը։ Դասընթացի շրջանակներում ուսանողները ձեռք են բերել եռաչափ մոդելավորման հիմունքային գիտելիքներ։
Դասընթացի ավարտին ուսանողները ներկայացրին իրենց ստեղծած պրոդուկտները, ովքեր օգտվել էին նորագույն տեխնոլոգիաներից և տվել էին նորարարական և ստեղծարար լուծումներ։
Այս ամենը հնարավորություն է տալիս ուսանողներին ձեռք բերել ոչ միայն տեսական գիտելիքներ, այլև կարողանալ դրանք գործնականորեն կիրառել։
Վերջում ՀԱՊՀ Վանաձորի մասնաճյուղի Ուսումնամեթոդական աշխատանքների և միջազգայնացման գծով փոխտնօրեն Աշոտ Գյուրջինյանը հավաստագրեր հանձնեց դասընթացը հաջողությամբ ավարտած ուսանողներին, Ուսումնամեթոդական բաժնի վարիչ Միքայել Նաջարյանը շնորհավորեց ուսանողներին, հորդորեց լինել առաջադեմ և նախաձեռնող։
ՀԱՊՀ Վանաձորի մասնաճյուղը շարունակելու է խթանել ուսանողների մասնագիտական զարգացմանը՝ ընձեռելով նրանց նոր հնարավորություններ։